Financiranje podjetja s kreditom in drugimi načini. Posoja denarja in posojila gotovine
Posoja denarja in posojila za podjetja ter redno zaposlene posameznike z zavarovanje. Posojila in krediti so mogoči zgolj in edini z zavarovanjem.
Več info na: posodimdenartakoj@gmail.com
Najpogostejša vprašanja in odgovori so bila skrbno izbrana ter ustvarjena z namenom, da vam odgovorijo na vaša vprašanja ter vam čimbolj natančno in na enostaven način pojasnijo naš produkt KreditTAKOJ in način našega poslovanja. Zelo verjetno je, da boste odgovor na vaše morebitno vprašanje ali nejasnost našli v enem od spodnjih vprašanj. Zato vas vabimo, da si vprašanja in odgovore skrbno preberete. V kolikor pa odgovora na vaše vprašanje niste našli, nas vsekakor pokličite!
Gotovinski kredit
Kot naša registrirana stranka, ki ima sklenjeno veljavno pogodbo za storitev Kreditna linija, lahko svojo osebno Kreditno linijo koristite za črpanje gotovinskega kredita.
Postopek je izjemno hiter ter enostaven. Najenostavneje je, da zahtevek za črpanja gotovinskega kredita, oddate telefonsko. Po zelo kratkem telefonskem pogovoru, bo denar nakazan na vaš bančni račun.
Zahtevek za črpanja gotovinskega kredita pa lahko oddate tudi preko izpolnjenega Naloga za črpanje kredita, ki se nahaja na naši spletni strani, lahko pa ga oddate tudi preko vašega uporabniškega računa, do katerega dostopite preko naše spletne strani.
V vseh primerih oddaje zahtevka za črpanje gotovinskega kredita, bo denar nakazan na vaš bančni račun ter vam bo v večini primerov na voljo že v dobri uri (seveda odvisno od našega delovnega časa ter delovnega časa bank).
Takoj ob odobritvi, pa boste prejeli tudi brezplačno SMS sporočilo.
Gotovinski kredit
Gotovinski kredit je najpogostejša oblika kredita. Gre za kredit, pri katerem dobite finančna sredstva izplačana v gotovini, ali pa nakazana na vaš bančni račun.
Z našim produktom KreditTAKOJ pridete do gotovinskega kredita izjemno hitro, enostavno, ter cenovno ugodno. Predpogoj za pridobitev kredita je sklenitev kreditne pogodbe. Le to lahko sklenete osebno v našem podjetju, ali pa na daljavo. V kolikor pogodbo sklenete osebno, boste gotovinsko izplačilo dobili takoj po sklenitvi. V kolikor pa jo sklenete na daljavo, bo celoten postopek do izplačila trajal 3 do 5 dni.
Ko imate enkrat pogodbo sklenjeno, lahko v bodoče pridobite gotovino po tej pogodbi z enostavnim klicem na naš telefon. Po zelo kratkem telefonskem pogovoru, bo denar nakazan na vaš bančni račun, ter vam bo v večini primerov na voljo že v dobri uri. Takoj ob odobritvi, pa boste prejeli tudi brezplačno SMS sporočilo.
Sklenjena pogodba vam velja eno leto od sklenitve, podaljšuje pa se za eno leto z vsako pridobitvijo gotovine.
Naše osnovno vodilo je, da vam naredimo pot do gotovinskega kredita čim krajšo ter čim bolj enostavno. Prepričani smo, da nam je to s produktom KreditTAKOJ tudi uspelo.
Osnovni pogoji, ki jih morate izpolnjevati za sklenitev kreditne pogodbe:
Državljanstvo RS s stalnim naslovom v RS
Minimalna starost 21 let ter polna opravilna sposobnost
Zaposlitev za nedoločen čas ali upokojitev
Zadovoljivo premoženjsko stanje, ki zagotavlja, da odplačevanje mesečnih obveznosti ne bo bistveno vplivalo na materialno oziroma finančno stanje
Ob sklenitvi kreditne pogodbe morate predložiti:
Osebno izkaznico, davčno številko in bančno kartico
Zadnja dva plačilna lista / odrezka od pokojnine
Zadnja dva bančna izpiska
Potrdilo o zaposlitvi ali pogodbo o zaposlitvi
Po potrebi si pridržujemo pravico, da zahtevamo še dodatne dokumente, prav tako pa imamo pravico do zavrnitve sklenitve kreditne pogodbe, brez dodatnega obrazložila.
Višina kredita je odvisna od vaše kreditne sposobnosti. Pri oceni le te uporabljamo podatke, ki nam jih podate vi, ter podatke, ki jih pridobimo skladno s pristojnimi predpisi.
V kolikor želite skleniti kreditno pogodbo ter gotovino pridobiti takoj, nas prosimo pokličite na telefonske številke, ter si v izogib nepotrebnemu čakanju rezervirajte svoj termin. V kolikor pa želite skleniti kreditno pogodbo na daljavo, nas prav tako pokličite, ali pa na spodnji povezavi izpolnite kratko vlogo. Po izpolnitvi vloge vas bomo telefonsko poklicali, skupaj izpolnili še preostale informacije, nato pa vam bomo pogodbo poslali v podpis. Po prejemu podpisane pogodbe, boste imeli možnost pridobitve gotovine.
Financiranje podjetja s kreditom in drugimi načini
Posted on 18. december, 2015 by bborstnik
(Vir slike: Freeimages.com)
Podjetje lahko dodatni denar pridobi na več načinov. Najpogostejši način financiranja podjetja je z najemom kredita. Druga možnost je, da proda svoje zapadle terjatve, tretja možnost, ki jo najpogosteje izberejo startupi, pa so posojila najbližjih. V prispevku si bomo natančneje pogledali način financiranja s kreditom, dotaknili pa se bomo tudi prodaje terjatev ter posojila družine in prijateljev.
Financiranje podjetja s kreditom pomeni, da podjetje prejme posojilo denarja z obljubo, da bo denar v določenem obdobju vrnilo. To lahko zajema zavarovana posojila in nezavarovana posojila. Večino posojil je zavarovanih. To pomeni, da bo podjetje posojilodajalcu jamčilo, da bo vrnilo dolg. Le redko bo podjetju uspelo dobiti nezavarovano posojilo. To so posojila, s katerim podjetje z ničemer ne jamči vrnitve dolga. Takšno posojilo bodo ponavadi prejela tista podjetja, ki imajo potencialno poslovno idejo ali pa ime podjetje že slovi kot ugledno ali potencialno uspešno.
Kako podjetje lahko jamči za zavarovana posojila?
Podpis pogodbe o tem, da bo podjetje poravnalo svoj dolg.
Podjetje se s posojilodajalcem dogovori, da bo od prvega prodanega blaga takoj plačalo 65 do 80 odstotkov vrednosti prodanega blaga.
Oprema podjetja zagotavlja zavarovanje za vrnitev posojila.
Vrednostni papirji omogočajo, da si posojilodajalec z delnicami in obveznicami lasti podjetje, kot jamstvo za odplačilo dolga.
Hipoteka je zavarovanje z nepremičnino in je lahko zavarovana z vpisom v zemljiško knjigo..
Z odkupno vrednostjo življenjskega zavarovanja.
Popis skladišča ponavadi zavaruje do 50 odstotkov vrednosti posojila.
Zavarovanje z blagom, kot so avtomobili, pohištvo in večje hišne naprave.
V primeru nezavarovanih posojil, je edino zagotovilo za vrnitev posojila, kreditna sposobnost podjetja. Takšna posojila so ponavadi manjša, predpogoj pa je dobro obstoječe poslovanje in dobri poslovni odnosi. Posojilodajalci so do takšnih posojil naklonjeni le, če ste z njimi veliko in uspešno sodelovali že v preteklosti tako, da ste presegli njihova pričakovanja. Toda tudi tako dobri odnosi največkrat niso dovolj za posojilo brez zavarovanja.
Poleg zavarovanih in nezavarovanih posojil, posojila lahko ločimo tudi v tri kategorije. To so:
Kratkoročni kredit, ki jih je potrebno vrniti v roku od šest do osemnajstih mesecev.
Srednjeročni kredit je potrebno vrniti v roku treh let.
Dolgoročni kredit je potrebno poplačati v roku več let.
Ali podjetja lahko denar pridobijo brez kredita?
Podjetja, ki že aktivno poslujejo, lahko prodajo svoje zapadle terjatve in tako pridobijo denar, ki so jim ga dolžni njihovi dolžniki. V tem primeru je višina financiranja odvisna od tega, kolikšna je vrednost zapadlih terjatev. Je pa to verjetno najvarnejši način pridobivanja denarja.
Kako pa denar pridobijo startupi?
Startupi si težje pridobijo posojila, zato so navadno družina in prijatelji tisti, ki jim posodijo svoje premoženje. Takšna posojila navadno niso nikjer zapisana in temeljijo na ustnem dogovoru. Toda tudi takšna posojila morajo imeti pisne sporazume. Čeprav pisni sporazumi ne pomenijo, da bo startup zares vrnil posojilo, pa je v takem primeru lažje reševati spore, ki lahko nastanejo ob neuspelem vračanju posojila.
Številne možnosti za financiranje slovenskih podjetij v programih Obzorje 2020 ter COSME
28. 03. 2014 | Internacionalizacija in tuje neposredne investicije
Na današnjem informativnem dnevu, ki so ga skupaj organizirali Javna agencija SPIRIT Slovenija, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo ter Gospodarska zbornica Slovenije so bile več kot 240 udeležencem predstavljene številne možnosti financiranja iz Okvirnega programa EU za raziskave in inovacije "Obzorje 2020" / "Horizon 2020". Samo za letošnje leto je bilo v okviru programa po različnih tematikah objavljenih več kot 65 javnih razpisov v skupni vrednosti preko 7,6 milijard evrov.
V svojem pozdravnem govoru je mag. Janko Burgar, državni sekretar na Ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijopoudaril, »da je kar zadeva dostop do virov financiranja za podjetja MGRT preko svojih programov in izvajalskih institucij v zadnjem obdobju že plasiralo na trg kar nekaj sredstev za podjetja, predvsem v obliki finančnega inženiringa, nepovratnih subvencij je vse manj in jih tudi v prihodnosti ne bo več toliko. S tega vidika so ukrepi oziroma instrumenti za financiranje, ki jih ponuja Evropska unija, vse bolj zanimivi tudi za slovenska podjetja. To pa bo od podjetij, v primerjavi s prijavami na slovenske razpise, gotovo terjalo več poguma, predvsem pa povezovanja in sodelovanja pri pripravi projektov. Vendar pa v Sloveniji potrebujemo uspešna podjetja, ki bodo spodbudila gospodarski razvoj in dvignila našo konkurenčnost na višjo raven.«
»Bistveno povečanje zasebnih vlaganj v raziskave in inovacij je ena od tistih aktivnosti Slovenije, ki nas na tem področju v zadnjem času uvršča med prvih deset držav v Evropski uniji. Veseli me, da smo v okviru 7. okvirnega programa, ki se je konec 2013 zaključil, uspešno prijavili več kot 700 projektov, za katere smo pridobili več kot 166 milijonov EUR, kar je v primerjavi s prejšnjim okvirnim programom bistveno povečanje in kaže na našo konkurenčnost ter na odlična partnerstva s strateškimi partnerji po vsej Evropi, ki so za sodelovanje v takšnih programih ključnega pomena,« je pojasnil mag. Peter Volasko z Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, koordinator Nacionalnih kontaktnih točk v Sloveniji.
Ignacio Puente Gonzales iz Evropske komisije je preko videokonference udeležencem predstavil Okvirni program EU za raziskave in inovacije Obzorje 2020 za MSP. Države po njegovem mnenju morajo investirati v razvoj in inovacije, če želijo ostati konkurenčne in se razvijati. Izpostavil je tudi težave pri razvoju in rasti, in sicer neustrezen dostop do financiranja, neustrezne kompetence, premalo mreženja in sodelovanja z zunanjimi partnerji ter premalo internacionalizacije. »Financiranje v okviru tega programa je namenjeno vsem podjetjem, ki so inovativna, razvojno naravnana in izkazujejo močno težnjo po razvoju, rasti in internacionalizaciji. Pričakujemo, da bo v prvi fazi podprtih 5200 projektov podjetij in 1700 projektov v drugi fazi. Namen je spodbuditi več investicij v razvoj in inovacije v zasebnem sektorju ter zgraditi most med raziskavami in razvojem ter inovacijami,« je še dodal. Pojasnil je tudi, da sta Obzorje 2020 in COSME komplementarna programa za spodbujanje rasti in delovnih mest.
V nadaljevanju je dr. Igor Milek z nacionalne kontaktne točke za instrument za MSP, ki deluje v okviru agencije SPIRIT Slovenija predstavil instrument za mala in srednje velika podjetja (MSP), ki je namenjen spodbujanju vseh vrst inovacijskih aktivnosti v vseh tipih MSP, tako proizvodnih kot storitvenih. »Instrument za MSP se izvaja v okviru Obzorja 2020 in je razdeljen v tri faze, ki obsegajo aktivnosti povezane z razvojem novega izdelka oziroma storitve. Za leto 2014 sta objavljena razpisa za prvo in drugo fazo. Skupna vrednost razpisanih sredstev za prvo fazo za leto 2014 znaša približno 25 milijonov EUR, za drugo fazo v letu 2014 pa približno 221 milijonov EUR. Na oba razpisa se lahko prijavijo izključno mala in srednje velika podjetja (MSP), samostojno ali v konzorcijih, prijava v konzorcijih predstavlja evropsko dodano vrednost.« Pojasnil je, da pričakujejo od 10.000 do 15.000 prijav na prvo fazo za vsako leto, na voljo pa so sredstva za financiranje 500 projektov, tako da bo konkurenca kar velika.
Gregor Novak, projektni vodja iz EASME - Evropske agencije za mala in srednje velika podjetja je še bolj podrobno pojasnil instrument za mala in srednje velika podjetja, predvsem z vidika priprave projektnih predlogov, pravil za sodelovanje na razpisih, same prijave in ocenjevanja projekta. »Zanimajo nas predvsem podjetja, ki imajo potencial za takšne inovacije, ki omogočajo razvoj novih trgov in imajo dodano vrednost. Uspešna prijava na javni razpis in dodelitev sredstev podjetju zagotavlja rangiranje in prepoznavnost na evropski ravni. Od 3 milijard evrov, kolikor jih je v okviru instrumenta na voljo, bo v letošnjem letu porabljenih približno 5 odstotkov,« je ocenil. Udeležence je podrobneje seznanil tudi z uporabo in funkcionalnostmi portala za prijaviteljehttp://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/home.html .
V nadaljevanju je mag. Alenka Marovt z Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo predstavila programa »Access to risk finance« in COSME, Urška Zupin pa še program Eurostars.
Vokviru Obzorja 2020 je bilo po različnih tematikah za leto 2014 objavljenih več kot 65 razpisov v skupni vrednosti preko 7,6 MRD EUR. Razpisi so objavljeni na spletni strani Obzorja 2020:
http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/index.html.
Številne možnosti za financiranje slovenskih podjetij v programih Obzorje 2020 ter COSME
28. 03. 2014 | Internacionalizacija in tuje neposredne investicije
Na današnjem informativnem dnevu, ki so ga skupaj organizirali Javna agencija SPIRIT Slovenija, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo ter Gospodarska zbornica Slovenije so bile več kot 240 udeležencem predstavljene številne možnosti financiranja iz Okvirnega programa EU za raziskave in inovacije "Obzorje 2020" / "Horizon 2020". Samo za letošnje leto je bilo v okviru programa po različnih tematikah objavljenih več kot 65 javnih razpisov v skupni vrednosti preko 7,6 milijard evrov.
V svojem pozdravnem govoru je mag. Janko Burgar, državni sekretar na Ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijopoudaril, »da je kar zadeva dostop do virov financiranja za podjetja MGRT preko svojih programov in izvajalskih institucij v zadnjem obdobju že plasiralo na trg kar nekaj sredstev za podjetja, predvsem v obliki finančnega inženiringa, nepovratnih subvencij je vse manj in jih tudi v prihodnosti ne bo več toliko. S tega vidika so ukrepi oziroma instrumenti za financiranje, ki jih ponuja Evropska unija, vse bolj zanimivi tudi za slovenska podjetja. To pa bo od podjetij, v primerjavi s prijavami na slovenske razpise, gotovo terjalo več poguma, predvsem pa povezovanja in sodelovanja pri pripravi projektov. Vendar pa v Sloveniji potrebujemo uspešna podjetja, ki bodo spodbudila gospodarski razvoj in dvignila našo konkurenčnost na višjo raven.«
»Bistveno povečanje zasebnih vlaganj v raziskave in inovacij je ena od tistih aktivnosti Slovenije, ki nas na tem področju v zadnjem času uvršča med prvih deset držav v Evropski uniji. Veseli me, da smo v okviru 7. okvirnega programa, ki se je konec 2013 zaključil, uspešno prijavili več kot 700 projektov, za katere smo pridobili več kot 166 milijonov EUR, kar je v primerjavi s prejšnjim okvirnim programom bistveno povečanje in kaže na našo konkurenčnost ter na odlična partnerstva s strateškimi partnerji po vsej Evropi, ki so za sodelovanje v takšnih programih ključnega pomena,« je pojasnil mag. Peter Volasko z Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, koordinator Nacionalnih kontaktnih točk v Sloveniji.
Ignacio Puente Gonzales iz Evropske komisije je preko videokonference udeležencem predstavil Okvirni program EU za raziskave in inovacije Obzorje 2020 za MSP. Države po njegovem mnenju morajo investirati v razvoj in inovacije, če želijo ostati konkurenčne in se razvijati. Izpostavil je tudi težave pri razvoju in rasti, in sicer neustrezen dostop do financiranja, neustrezne kompetence, premalo mreženja in sodelovanja z zunanjimi partnerji ter premalo internacionalizacije. »Financiranje v okviru tega programa je namenjeno vsem podjetjem, ki so inovativna, razvojno naravnana in izkazujejo močno težnjo po razvoju, rasti in internacionalizaciji. Pričakujemo, da bo v prvi fazi podprtih 5200 projektov podjetij in 1700 projektov v drugi fazi. Namen je spodbuditi več investicij v razvoj in inovacije v zasebnem sektorju ter zgraditi most med raziskavami in razvojem ter inovacijami,« je še dodal. Pojasnil je tudi, da sta Obzorje 2020 in COSME komplementarna programa za spodbujanje rasti in delovnih mest.
V nadaljevanju je dr. Igor Milek z nacionalne kontaktne točke za instrument za MSP, ki deluje v okviru agencije SPIRIT Slovenija predstavil instrument za mala in srednje velika podjetja (MSP), ki je namenjen spodbujanju vseh vrst inovacijskih aktivnosti v vseh tipih MSP, tako proizvodnih kot storitvenih. »Instrument za MSP se izvaja v okviru Obzorja 2020 in je razdeljen v tri faze, ki obsegajo aktivnosti povezane z razvojem novega izdelka oziroma storitve. Za leto 2014 sta objavljena razpisa za prvo in drugo fazo. Skupna vrednost razpisanih sredstev za prvo fazo za leto 2014 znaša približno 25 milijonov EUR, za drugo fazo v letu 2014 pa približno 221 milijonov EUR. Na oba razpisa se lahko prijavijo izključno mala in srednje velika podjetja (MSP), samostojno ali v konzorcijih, prijava v konzorcijih predstavlja evropsko dodano vrednost.« Pojasnil je, da pričakujejo od 10.000 do 15.000 prijav na prvo fazo za vsako leto, na voljo pa so sredstva za financiranje 500 projektov, tako da bo konkurenca kar velika.
Gregor Novak, projektni vodja iz EASME - Evropske agencije za mala in srednje velika podjetja je še bolj podrobno pojasnil instrument za mala in srednje velika podjetja, predvsem z vidika priprave projektnih predlogov, pravil za sodelovanje na razpisih, same prijave in ocenjevanja projekta. »Zanimajo nas predvsem podjetja, ki imajo potencial za takšne inovacije, ki omogočajo razvoj novih trgov in imajo dodano vrednost. Uspešna prijava na javni razpis in dodelitev sredstev podjetju zagotavlja rangiranje in prepoznavnost na evropski ravni. Od 3 milijard evrov, kolikor jih je v okviru instrumenta na voljo, bo v letošnjem letu porabljenih približno 5 odstotkov,« je ocenil. Udeležence je podrobneje seznanil tudi z uporabo in funkcionalnostmi portala za prijaviteljehttp://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/home.html .
V nadaljevanju je mag. Alenka Marovt z Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo predstavila programa »Access to risk finance« in COSME, Urška Zupin pa še program Eurostars.
Vokviru Obzorja 2020 je bilo po različnih tematikah za leto 2014 objavljenih več kot 65 razpisov v skupni vrednosti preko 7,6 MRD EUR. Razpisi so objavljeni na spletni strani Obzorja 2020:
http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/index.html.
#Financiranjepodjetjaskreditomindrugiminačini #posojadenarja #NajemkreditaSkupina8doovamomogočanajemh #potrebujemposojilo #Kreditiinposojiladenarjazapodjetjaterposame #kreditiinposojila #bančnoposojilo #bančnikredit #Mikrokreditizamikroinmalapodjetja #finančniviri #PosojiladenarjazapodjetjaPosojainkreditiza #krediti