top of page

POTREBUJETE POSOJILO ALI KREDIT? POSOJA DENARJA IN KREDITI ZA PODJETJA TER POSAMEZNIKE

Za pridobitev posojila ali kredita je obvezno zavarovanje. To je predpogoj za posojilo oz. kredit. Zaželeni so pa podjetniki in podjetja ter posamezniki, ki ne dobijo na banki kredita.

Kaj pravzaprav je pavšalna obdavčitev?

November 15, 2015Podjetništvodavki, DDV, obdavčitev, pavšalna obdavčitev,Podjetništvo, s.p., Samostojni podjetnik

Samostojni podjetniki dostikrat razmišljajo o tem, ali bi bila za njih bolj primernapavšalna obdavčitev. Gre za obdavčitev, pri kateri višina davka raste sorazmerno z rastjo prihodkov, v veljavo pa je stopila leta 2013, z nekaterimi spremembami pa je bila uveljavljena leta 2015.

Predvideva:

  • da lahko vsi s.p.-jevci (oziroma pravne osebe), ki v koledarskem letu dosežejo do 50.000 evrov prihodkov in se odločijo za obdavčitev po normiranih dohodkih, v tem letu uveljavljajo 80 odstotne normirane odhodke;

  • da se ta znesek dvigne do 100.000 evrov prihodkov, če je lastnik družbe obvezno socialno zavarovan oz. ima stalno zaposlenega vsaj 1 sodelavca;

Ne glede na izbiro načina obdavčitve pa morajo podjetja (pravne osebe, razen s.p.!) še vedno voditi dvostavno knjigovodstvo ter posredovati AJPES-u vse izkaze za državno statistiko. Enako se sicer priporoča tudi s.p.-jevcem, čeprav to zanje ni obvezno, a jim lahko pomaga pri javnih naročilih, razpisih, posojilih, kreditih…

Ne glede na to, da imeti računovodstvo za s.p. torej ni obvezno, pa se vseeno priporoča. Z računovodjo podjetje namreč pridobi pomočnika, svetovalca, ki se na to področje dobro spozna. Pri izbiri pavšalne obdavčitve tako lahko s.p. na koncu konča tako, da mora plačati davek, čemur bi se s pomočjo dobrega računovodstva podjetje lahko zlahka izognilo!

Leave a comment

Prispevki za samozaposlene in koledar poslovnih dogodkov

January 4, 2013Podjetništvo, PoslovanjePodjetništvo, prispevki, prispevki za samozaposlene, Samostojni podjetnik, samozaposlitev

Vsi samostojni podjetniki se morate zavedati, da imate vsak mesec do sredine meseca čas, da davčnemu uradu plačate prispevke za samozaposlitev za predhodni mesec. Kdaj oddati prispevke za samozaposlene je predvsem pomembno za tiste podjetnike, ki nimajo svojega računovodje.

Ko govorimo o prispevkih za samozaposlene gre za prispevke samostojnih podjetnikov za socialno varnost.

Prispevke je treba plačati davčnemu uradu, podatke je od 1.1.2009 dalje potrebno posredovati prek sistema edavki.

Da boste brez težav upravljali svoje finančne podatke vam svetujemo, da si vsak mesec pogledate koledar poslovnih dogodkov. Datumi so pomembni predvsem za sledeče zavezance:

  • samozaposlene podjetnike,

  • družbenike enoosebnih družb, ki so poslovodne osebe,

  • javni sektor,

  • pravne osebe (tako iz javnega kot tudi iz zasebnega sektorja) in

  • fizične osebe.

Datume je dobro poznati, saj je pomembno, da podjetnik ne zamudi zakonsko določenih rokov za oddajo različnih poročil oziroma za plačilo davkov ter drugih nakazil v državno blagajno.

Vir: AJPES, DURS

Leave a comment

Subvencije za podjetnike, ki bodo zaposlovali težje zaposljive delavce

June 26, 2012PodjetništvoPodjetnica, Podjetnik, Podjetništvo, Samostojni podjetnik,Stroški v podjetju

Podjetništvo je lahko, v kolikor nimate dovoljinvesticij oz. finančne pomoči, precej zahtevno. Predstavljamo vam javno povabilo Zaposli.me, preko katerega lahko pridete do subvencije za zaposlitev težje zaposljivih delavcev. Zavod RS za zaposlovanje je na spletni strani objavil novo javno povabilo Zaposli.me, na katerem tržni delodajalci lahko pridobijo subvencijo za zaposlitev brezposelnih, ki se težje zaposlijo. Predvidenih je 5.318 subvencioniranih zaposlitev.

Kdo se lahko prijavi?

Na povabilo se lahko prijavijo tržni delodajalci, ki so v preteklem poslovnem letu več kot polovico prihodkov ustvarili s prodajo blaga ali storitev na trgu in izpolnjujejo še vse druge pogoje za prijavo.

Za obdobje 2012–2014 je na voljo 21,275 milijona EUR: 85 % teh sredstev financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada (ESS), 15 % sredstev pa je zagotovljenih iz proračuna RS.

Povabilo je odprto do porabe sredstev

Delodajalci na javno povabilo lahko predložijo ponudbe za subvencionirano zaposlitev brezposelnih od odprtja od objave do porabe razpoložljivih sredstev, najdlje do 30. oktobra 2013.

Kdo velja za težje zaposljivega?

Na javnem povabilu lahko delodajalci pridobijo subvencijo za zaposlitev brezposelnih, ki so invalidi, starejši od 50 let, dolgotrajno brezposelni ali imajo stalno prebivališče na območju Pokolpja (v občinah Kočevje, Loški Potok, Osilnica, Kostel, Črnomelj, Semič ali Metlika).

Za pridobitev subvencije morajo brezposelni v celoti ustrezati vsaj eni od omenjenih ciljnih skupin, ki so podrobneje opredeljene v javnem povabilu. Delovno razmerje mora trajati neprekinjeno najmanj eno leto za polni delovni čas (40 ur na teden) oziroma za krajši delovni čas (v skladu odločbo o invalidnosti).

Višina subvencije

Subvencija za zaposlitev s polnim delovnim časom znaša 4.000 EUR (oziroma sorazmerno manj za zaposlitev s krajšim delovnim časom v skladu z odločbo o invalidnosti) in se izplača delodajalcem v enkratnem znesku po zaposlitvi brezposelne osebe.

Pred oddajo ponudbe na javno povabilo morajo delodajalci najprej prijaviti prosto delovno mesto pri območni službi Zavoda za zaposlovanje. Po prijavi prostega delovnega mesta Zavod napoti k delodajalcu brezposelne osebe iz ciljne skupine povabila nato pa delodajalec izbere ustreznega kandidata.

Po opravljenem izboru kandidata lahko delodajalec predloži ponudbo za subvencionirano zaposlitev na pristojno območno službo Zavoda.

Vir: ess.gov.si

Leave a comment

V podjetništvu pomembno vlogo igrajo investitorji

May 1, 2012PodjetništvoPodjetnik, Podjetništvo, Poslovanje, Poslovna ideja, Poslovni račun, Samostojni podjetnik, Stroški v podjetju

V kolikor vas interesira podjetništvo, pa ne najdete investitorjev, vam predstavljamo podjetje, ki vlaga v podjetnike začetnike in start-up podjetja. Podjetje je sicer iz Vleike Britanije, kar p ane pomeni, da svojih stredstev ne vlaga tudi v druga evropska podjetja.

Cilj podjetja Y Combinator je start-up podjetjem nuditi pomoč v prvi fazi, npr. da start-up sploh pride do tiste točke na kateri že nekaj naredi, nato pa potrebuje resno finančno pomoč, da izpelje zadevo do konca.

Podjetje nudi tako finančno pomoč, kot tudi pomoč pri iskanju nadaljnih investitorjev

Pri Y Combinator-ju vlagajo v start-up podjetja manjša sredstva (redko nad 20.000 USD) v zameno za manjše deleže v podjetju (največkrat od 2 do 10 odstotkov). Večina investitorjev ponuja poleg denarja še nekaj pomoči in tako je tudi pri Y Combinatorju. Y Combinator pomaga start-up podjetjem pri izoblikovanju poslovne ideje in pri odgovorih na mnoga vprašanja, ki jih imajo podjetniki začetniki.

Y Combinator podpira start-up podjetja iz različnih industrij vendar so jim trenutno najbolj zanimiva takšna, ki se ukvarjajo z mobilnimi in spletnimi aplikacijami.

Tudi prijava za financiranje je pri Y Combinator-ju drugačna: namesto zbiranja poslovnih načrtov in predstavitve le teh, start-up zgolj izpolni formular. Kasneje so najbolj perspektivni start-upi povabljeni na razgovor in Y Combinator se odloči za financiranje takoj po razgovoru.

V kolikor imate namen ustanoviti tehnološko start-up podjetje in se s tem podati v podjetništvo je morda Y Combinator ravno pravšnji partner za vas.

Vir: ycombinator.com

Leave a comment

Subvencija za samozaposlitev

August 23, 2011PoslovanjePodjetnik, Podjetništvo, s.p., Samostojni podjetnik,Subvencija za samozaposlitev, Ustanovitev podjetja

Zavod RS za zaposlovanje v okviru spodbujanja podjetništva ponuja subvencijo v višini 4.500 eur. Pomoč se imenuje subvencija za samozaposlitev in znaša 4.500 eur. Do subvencije so upravičene brezposelne osebe, ki se odločijo za eno od oblik samozaposlitve (s.p., d.o.o, kulturni delavci…).

Kako priti do subvencije?

Prvi pogoj na poti k pridobitvi subvencije je vpis v evidenco brezposelnih oseb oz. prijava na zavodu za zaposlitev. Ko se prijavite, vam je dodeljen osebni svetovalec za zaposlitev, pri katerem ste običajno naročeni dober mesec po vpisu v evidenco. Nato zavod prične z izvajanjem dveh aktivnosti, ke se jih morate udeležiti:

  1. Pomoč pri samozaposlitvi in

  2. Subvencija za samozaposlitev.

Po vseh opravljenih obveznostih vam svetovalec (dodeljen s strani Zavoda) dodeli vlogo za pridobitev subvencije, ki jo oddate na Zavod Republike Slovenije za zaposlovanje. Vlogo morate predložiti najkasneje v 30-ih dneh od datuma samozaposlitve. Samozaposliti se morate najkasneje v 90-ih dneh od zaključka delavnice za samozaposlitev. Iz evidence brezposelnih pa se je potrebno odjaviti najkasneje v 8-ih dneh od datuma samozaposlitve.

Kaj pa potem, ko vam Zavod odobri subvencijo?

V kolikor postanete upravičeni do subvencije morate nato poslati zahtevek za izplačilo sredstev subvencije. Zavod vam sredstva nakaže na poslovni TRR podjetja v katerem je bila izvedena samozaposlitev. Subvencijo nato lahko porabite za vse, kar je v povezavi s poslovanjem vašega podjetja.

Vaša naloga ohraniti samozaposlenost vsaj dve leti. V kolikor vam to ne uspe, morate vrniti sorazmerni del subvencije za samozaposlitev ob upoštevanju dolžine samozaposlitve.

Do subvencije niso upravičene osebe:

  • ki so v zadnjih 5 letih izkoristile ta ukrep (šteje se 5 let od dneva oddaje vloge).

  • ki se samozaposlijo izven območja Republike Slovenije.

  • ki se samozaposlijo v okviru gospodarskega subjekta, ki je ustanovljen več kot 3 mesece pred izvedeno samozaposlitvijo.

  • ki se samozaposlijo na področju kmetijskih dejavnosti – primarne kmetijske proizvodnje, sektorjev ribištva in ribogojstva, premogovništva.

Vir: Zavod mladi podjetnik

Leave a comment

Podajte se v podjetniške vode – naj vas ne premaga strah

July 2, 2011PodjetništvoPodjetnik, Podjetništvo, Samostojni podjetnik, Subvencija za samozaposlitev, Ustanovitev podjetja

Vas mika podjetništvo, vendar vas je strah tvegati? Preberite si nekaj spodaj zapisanih predlogov kako prekoračiti mentalne ovire, ki vam preprečujejo ustanoviti lastno podjetje.

Sanjate o podjetništvu?

Veliko ljudi sanja o tem, da bi imeli svoje podjetje, vendar jih le peščica te sanje uresniči. Morda ravno vi spadate v to skupino ljudi?

Predstavljamo vam 5 neresnic, ki so posledica neracionalnega strahu in vas ovirajo pri vaši podjetniški karieri.

1. Ko najdem pravi posel, bom uspel

Ta zmota temelji na tem, da je uspeh podjetnika odvisen od njegovega proizvoda ali storitve in ne od podjetnika samega. Pri poslu so pomembne izkušnje, trdo delo in znanja ter šele nato produkt. Imejte v mislih: iskanje popolnega posla lahko traja v nedogled.

2. Potrebujem stabilnost, samozaposlitev je nepredvidljiva

Seveda, da si vsakdo izmed nas želi varno in stabilno službo. Razlika je zgolj v tem, da podjetniki kratkoročno nestabilnost vzamejo v zakup za kasnejšo uspešno kariero.

3. Neznanega se je treba izogibati

Nihče ni navdušen nad nepredvidljivo prihodnostjo, vendar jo podjetniki sprejmejo, saj verjamejo, da bo v bližnji prihodnosti njihov posel postal stabilen in varen.

4. Konec me bo, če doživim poslovni poraz

Noben podjetnik ne mara neuspeha, vendar se malokdo izpostavlja takšnim tveganjem, ki bi lahko pokončali njegov posel. Ne smete pričakovati da vam ne bo kar takoj uspelo. Pripravljeni bodite na neuspeh in imejte v mislih, da vas bodo takšne izkušnje naredile dobrega podjetnika.

5. Gospodarstvo je v recesiji – to ni pravi čas za ustanovitev podjetja

Ni vse črno in belo in prav tako čas v katerem živi podjetnik ni razdeljen na dva pola: pravi čas in napačni čas. Kot pravi podjetnik boste vi tisti, ki boste določili pravi čas za zagon podjetja in ne razmere v gospodarstvu.

Za konec pa še odlična misel podjetnika: „Začnite delati to kar je nujno potrebno. Nato delajte to kar je mogoče. Kmalu boste ugotovili, da delate nemogoče.”

Vir: Zavod mladi podjetnik

Leave a comment

Stroški samostojnega podjetnika

May 25, 2011PodjetništvoPoslovanje, s.p., Samostojni podjetnik, Stroški v podjetju,Študentski s.p., Ustanovitev podjetja, Ustanovitev s.p.

V tokratni objavi bomo skušali našteti nekaj najpomembnejših dejstev, ki so ključna pri ustanavljanju podjetja. Predvsem pri ustanovitvi “popoldanskega” ali navadnega s.p. Gre za pomembne faktorje, ki jih slej ko prej spozna vsak samostojni podjetnik.

Samostojni podjetnik in ideja

Najprej se vsak bodoči podjetnik sooči s tem, kateri od mnogih idej bo dal prednost in jo uresničil. Potrebno je razmisliti o poslu, ki ga imamo namen opravljati, saj je stroškov, ki se pojavijo z ustanovitvijo lastnega podjetja veliko, zato se mora vsak bodoči podjetnik dobro prepričati o tem, da bo poslovna ideja ustvarila dovolj prihodkov za vsaj normalno poslovanje.

Podjetnik in nova poslovna priložnost

Veliko uspešnih poslovnih idej se razvije iz opravljanja enostavnih, vsakodnevnih nalog. Na ta način lahko podjetnik spozna vse osnovne procese pri dejavnosti, kar mu kasneje pride prav pri razmišljanju o izboljšavi posla in racionalizaciji stroškov. Ob tem se lahko pojavi tudi ideja za novo poslovno priložnost.

Idealna priložnost za bodoče podjetnike je, da svoj posel razvijejo iz študentskega dela, ki so ga morda opravljali vrsto let, saj v času opravljanja študentskega dela lahko brez tveganja spoznajo vse prednosti in pasti posla.

Študentski s.p.

Študentsko delo je davčno zelo ugodno, ko enkrat ustanovimo podjetje (študentski s.p.) pa se takoj pojavijo dodatni, tudi nepredvideni stroški. Večja obremenitev delovne sile, poslovni prostori, računovodske storitve, morebitna neplačila, plačilo zaposlenih tudi v času, ko ni dela, izgube nadejanih poslov… Veliko teh težav lahko predvidimo v poslovnem načrtu – prav zaradi tega, je poslovni načrt še kako pomemben za vsakega samostojnega podjetnika. Pametno je napisati poslovni načrt še preden se podate v posel.

Prispevki za samostojne podjetnike

Najprej je potrebno ugotoviti svoj status: nezaposlen, zaposlen, upokojen ali v izobraževalnem procesu? To je pomembno zato, ker je od tega odvisna višina prispevkov za status samostojni podjetnik.

Popoldanski s.p.

Pri prvi obliki, ki se ji pogovorno reče “popoldanski s.p.” se namreč večina prispevkov plačuje s strani delodajalca oziroma izobraževalne ustanove. To pomeni, da so fiksni stroški v tem primeru relativno nizki, tudi če posle opravljamo samo občasno. Stroški znašajo približno 150 evrov mesečno (podatek za junij 2010).

Samostojni podjetnik kot dopolnilna dejavnost

S.p. kot dopolnilna dejavnost je torej odlična priložnost za testiranje idej.

Samostojni podjetnik (brez statusa)

V kolikor pa je samostojni podjetnik brez zaposlitve, upokojenskega ali študentskega statusa, pa so fiksni mesečni stroški za prispevke nekoliko višji, saj jih mora v celoti plačevati podjetnik sam. Stroški so odvisni od prometa, ki ga podjetnik ustvari, saj je lestvica obdavčitve s.p. progresivna.

Vir: Maldipodjetnik.si, Kako postati samostojni podjetnik

Leave a comment

Bodoči podjetniki se srečujejo z dilemo: s.p. ali d.o.o.

May 9, 2011Poslovanjed.o.o., s.p., s.p. ali d.o.o., Samostojni podjetnik, Ustanovitev d.o.o., Ustanovitev podjetja, Ustanovitev s.p.

Mnogo mladih podjetnikov se srečuje z dilemo odpreti družbo z omejeno odgovornostjo (v nadaljevanju d.o.o.) ali se registrirati kot samostojni poddjetnik (v nadaljevanju s.p.).

Na omenjeno temo smo v preteklosti že objavili nekaj člankov. Tokrat bomo predstavili zgolj razlike v osnovnem kapitalu.

Vprašanje marsikaterega bodočega podjetnik je, koliko znaša osnovni kapital za ustanovitev d.o.o. in koliko znaša pri registraciji s.p.

Osnovni kapital se pojavlja glede na vrsto podjetja:

  • pri d.d. je osnovni kapital razdeljen na delnice,

  • pri d.o.o. je osnovni kapital sestavljen iz osnovnih vložkov družbenikov in

  • pri s.p. kot kapitalska vloga.

Družba z omejeno odgovornostjo V kolikor odpirate d.o.o., mora znašati osnovni kapital vsaj 7.500 evrov. To je kapital s katerim podjetje odgovarja za svoje obveznosti.

Samosojni podjetnik

Pri odpiranju s.p. osnovni kapital ni potreben, saj s.p. ne spada med družbe, ker gre pravzaprav za fizično osebo, ki opravlja dejavnost. S.p. za svoje obveznosti odgovarja z vsem premoženjem fizične osebe (nosilca dejavnosti), zato posebni vložki niso potrebni.

Vir: mladipodjetnik.si

GOSPODARSKA DRUŽBA oz.

SAMOSTOJNI PODJETNIK

(firma in sedež)

PREDSTAVITEV INVESTICIJE

Direktor oz. nosilec dejavnosti:

Podpis

Kraj in datum,

I. UVOD

(predstavitev posojilojemalca, njegove dosedanje izkušnje, predmet investicije,…)

II. POSOJILOJEMALEC

Osnovni podatki o posojilojemalcu:

Naziv (ime in priimek):

Sedež (naslov):

Številka in kraj pošte:

Telefon, fax., gsm:

Matična številka:

Davčna številka:

Poslovna banka:

Transakcijski račun:

Šifra prevladujoče dejavnosti:

III. BILANČNI PODATKI

Podatki iz bilance uspeha:

v EUR

POSTAVKA

2009

2010

Indeks rasti

A. Skupni prihodki

B. Skupni odhodki

C. Celot. dobič/ izguba pred. obdav.

E. Čisti dobiček

Podatki iz bilance stanja:

v EUR

POSTAVKA

2009

2010

Indeks rasti

A. Sredstva

I. Stalna sredstva

II. Gibljiva sredstva

B. Obveznosti do virov sredstev

I. Dolgoročni viri

II. Kratkoročni obveznosti

Povezava z bankami:

Naziv banke

Delež vodenja žiro

računa

Stanje kreditov/potencialnih obveznosti

IV. PODATKI O PREMOŽENJU

1. Gradbeni objekti, poslovni prostori za opravljanje dejavnosti

SPECIFIKACIJA

Obstoječi

gradbenih objektov in

površina v m2

lastništvo

vrednost (v EUR)

poslovnih prostorov

Ali so poslovni prostori obremenjeni z ustanovitvijo hipoteke?

DA NE

2. Oprema za opravljanje dejavnosti

SPECIFIKACIJA OPREME

Obstoječa (v EUR)

V.NABAVNI IN PRODAJNI TRG

Vrsta proizvodov oz. storitev in njihova prodaja (za zadnje leto):

Glavna vrsta proizv.

oz. storitev

% realizacije v prihodkih

Realizacija

(v EUR)

Odstotek prodaje na trgih izven RS (za zadnje leto):____________________________

Največji kupec na zunanjem trgu(za zadnje leto):_________________________________

Prodaja (za zadnja tri leta)

Leto ________

(preteklo leto – 2)

Leto ________

(preteklo leto –1)

Leto ________

(preteklo leto)

Količina (enota mere)

Vrednost (v EUR)

Največji kupci na domačem trgu in prodajni pogoji:

Kupec

% prodaje

Realizacija v EUR (za zadnje leto)

Konkurenca na domačem trgu:

Glavni konkurenti

Prednosti konkurenta

Slabosti konkurenta

Največji dobavitelji na domačem in tujem trgu:

Dobavitelji

% nabav

Vrednost nabav v EUR (za zadnje leto)

VI.KADRI

- Direktor družbe oz. nosilec dejavnosti:

ime in priimek …………………………………. izobrazba ………………………………….

- družbo zastopajo poleg direktorja še (pooblaščenci, prokurist):

ime in priimek ………………………… (pooblaščenec ali prokurist) ………………………

ime in priimek ………………………… (pooblaščenec ali prokurist) ………………………

- odgovoren za izvajanje finančne funkcije v družbi : ________________________________

- odgovoren za vodenje računovodstva in sestavo bilanc v družbi_______________________

_____________________________pogodbeni izvajalec_____________________________

Zaposleni po izobrazbi

Obstoječi (število)

Poklici

VI. in VII. stopnja izobrazbe

V. stopnja izobrazbe

III. in IV. stopnja izobrazbe

I. in II. stopnja izobrazbe

brez izobrazbe

SKUPAJ

Število zaposlenih na dan 31.12.2009: od tega za nedoločen čas: ………………

Število zaposlenih na dan 31.12.2010: od tega za nedoločen čas: ………………

VII.PODATKI O POSLOVANJU V TEKOČEM LETU (v EUR)

1. V obdobju tekočega koledarskega leta od do so znašali

- prihodki

- odhodki

- presežek __________________

- primanjkljaj

- Stanje finančnih obveznosti na zadnji dan meseca_____________znaša____________EUR

Poimensko navedite večje finančne obveznosti (nad 1 mio EUR), manjše pa v skupnem znesku:

OBVEZNOST

ZNESEK

KONČNA ZAPADLOST

DANA ZAVAROVANJA

VIII.PLAN POSLOVANJA

Cilji, ki jih želi podjetje z investicijo doseči so:_____________________________________ ________________________________________________________________ ________________________________________________________________ ________________________________________________________________ ________________________________________________________________ ________________________________________________________________ ________________________________________________________________ ________________________________________________________________ ________________________________________________________________

Navedene cilje bo podjetje doseglo v letih.

Plan zaposlovanja v naslednjih treh letih:

Število

Stopnja izobrazbe

Leto 2011

Leto 2012

Leto 2013

V predvidene rezultate so vgrajene naslednje predpostavke:

- potrebna sredstva za delo (gradbeni objekti, oprema/tehnologija):

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________

- trenutne in predvidene razmere na prodajnem trgu (rast, širitev, konjunktura, padanje povpraševanja, pritisk na prodajne cene, ...): ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- trenutne in predvidene razmere na nabavnem trgu (pritisk na rast cen vhodnih materialov, zniževanje cen, ...):

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- trenutne in predvidene razmere na trgu dela (rast stroškov dela, ohranjanje stroškov dela, vlaganja v človeške vire, povečevanje zaposlovanja, zmanjševanje zaposlenih, povečevanje produktivnosti dela, …):

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

- vpliv investicije na okolje in drugi pomembnejši vplivi na poslovanje podjetja:

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Predmet investicije:

PORABA POSOJILA GSD2

ZNESEK

Materialne investicije

Nematerialne investicije

SKUPAJ

Predvideni viri financiranja investicije so:

v EUR

VIR

ZNESEK

% vir/celot. vredn. investicije

LASTNA SREDSTVA

POSOJILO GSD2

DRUGI FINANČNI VIRI

SKUPAJ

Investicija se bo realizirala na lokaciji .

Način zavarovanja finančnih obveznosti (predlog):

  • ustanovitev hipoteke (notarski zapis): ….…………………………………..

  • zastavitev premičnin (notarski zapis): .……………………………………..

  • plačilo zavarovalne premije: ………………………………………………..

  • poroki: ……………………………………………………………………….

  • menice: ………………………………………………………………………

  • kombinacija predlaganih načinov: …………………………………………..

  • drugo (kaj): ………………………………………………………………….

Terminski plan realizacije investicije je naslednji:

Začetek investicije ___________________ konec investicije ___________________

IX. OCENA POSLOVANJA ZA NASLEDNJA LETA
(izpolni se za toliko let, kot je predvidena doba odplačevanja kredita)

Rezultati poslovanja družbe po zaključku investicije (v EUR)

Postavke/leto

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

I. PRIHODKI – skupaj

1. Prihodki od prodaje

2. Drugi prihodki

II. ODHODKI – skupaj

1. Stroški porab. mat.

in prodanega blaga

2. Stroški storitev

3. Stroški dela

4. Amortizacija

5. Odhodki financiranja

6. Drugi odhodki

III. DOBIČEK

IV. DAVEK IZ DEJAV.

V. SREDSTVA

VI. ŠT. ZAPOSLENIH

X.ZAKLJUČNE UGOTOVITVE

Na koncu vas prosimo za kratko oceno poslovnih tveganj podjetja (notranjih in zunanjih, z investiranjem, brez investiranja v razvoj), vzrokov zanje in predloge za njihovo zmanjšanje.

IZJAVA

Potrjujem, da so vsi navedeni podatki, dokumenti in pojasnila verodostojni in da je zagotovljena realnost, objektivnost in zakonitost pri prikazovanju poslovanja.

Žig in podpis odgovorne osebe:

IZJAVA O POSREDOVANJU INFORMACIJ

Posojilojemalec:________________________________________

Sedež:______________________________________________

Direktor:____________________________________________

Izjavljam, da lahko predstavitev projekta s prilogami posredujete:

  • organom, ki odločajo o odobritvi posojila iz sredstev GSD2,

  • poslovni banki, ki sodeluje v Garancijski shemi za Dolenjsko, ki jo izbere družba ter

  • institucijam (notar, zavarovalnica, …), brez sodelovanja katerih odobritev posojila (in

garancije) GSD2 ni možna.

Navedenim institucijam lahko posredujete informacije na podlagi njihovega zahtevka.

Morebitnim ostalim izpraševalcem lahko posredujete informacije le na podlagi mojega pisnega soglasja.

Datum:

Podpis odgovorne osebe:

#posojila #Virifinanciranjapodjetjakreditiposojiladen #bančnoposojilo #FinančnosvetovanjeinkreditnoposredovanjeBeta #Kreditigotovinaindenarzamalapodjetjapogo #DolžniškofinanciranjeDolžniškofinanciranjepom #Posojadenarjapodjetjeminpravnimosebamkizb #Posojadenarjapodjetjeminposameznikomzzavarov #Financiranjeobratnegakapitalakreditiinposoji #kreditiinposojila #FinanciranjeraziskavinrazvojazaMSP7Okvir #KreditissubveniconiranoobrestnomeroGorenjska #25milijonovEURzadolgoročnofinanciranjerasti #VAMPRIMANJKUJEOBRATNIHSREDSTEVZAFINANCIRANJE #finančniviri #POSOJADENARJAZAMIKROINMALAPODJETJAOD1000 #posojadenarja #KreditzgarancijoSlovenskegapodjetniškegasklad #Virifinanciranjapodjetjaposojilainkreditiza #BANČNIKRDITIINPOSOJILADENARJATERGOTOVINEZA #FINANCIRANJEOBRATNIHSREDSTEVNatisniVUniCre #Posojadenarjainposojilakreditizapodjetjain #KREDITSLOVENSKEGAPODJETNIŠKEGASKLADANatisni #NajemkreditaSkupina8doovamomogočanajemh #SeznambankBankekijimjebiladodeljenajamstv #FINANCIRANJEPODJETIJKREDITIZAPODJETJAINPOSO #Kreditiinposojiladenarjazapodjetjaterposame #potrebujemposojilo

Top nove objave
Vse objave
Arhiv
Išči po ključnih besedah
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page