POSOJILA, KREDITI, POSOJA DENARJA IN FINANČNI VIRI ZA PODJETJA NA ENEM MESTU
Potrebuje vaše podjetje nove vire financiranja, ker ne dobite na banki kredita?
Posoja in posojila so mogoča od 1.000 do 30.000 eur za podjetja z zavarovanjem.
Javni razpis »Sofinanciranje individualnih nastopov podjetij na mednarodnih sejmih v tujini«
22. 06. 2015 | Internacionalizacija in tuje neposredne investicije
Rok prijave: Javni razpis bo odprt do vkljucno 31.07. 2015 do 13.00 ure.
Prijavitelje na javni razpis »Sofinanciranje individualnih nastopov podjetij na mednarodnih sejmih« v tujini obveščamo, da je rok za obveščanje o izidu zaradi velikega števila prispelih vlog podaljšan.
Predmet javnega razpisa:
Predmet javnega razpisa je sofinanciranje upravičenih stroškov individualnih nastopov podjetij na mednarodnih sejmih v tujini. Mednarodni sejem je sejem:
ki je vpisan v mednarodnem registru sejmov M+A ExpoDataBase: www.expodatabase.com ali v mednarodnem registru sejmov AUMA: www.auma.de in
ki ima vsaj 10 % delež tujih razstavljavcev med vsemi razstavljavci (kot tuji razstavljavci se po tem razpisu štejejo razstavljavci, ki niso iz države, v kateri je sejem organiziran. Upošteva se podatek, naveden v prilogi c. Obrazca št. 1: Prijava).
Namen javnega razpisa:
Namen javnega razpisa je, preko sofinanciranja upravičenih stroškov individualnih nastopov podjetij na mednarodnih sejmih v tujini, podjetjem povečati možnost predstavitve izdelkov/storitev mednarodni poslovni javnosti, povečati možnost poslovnega sodelovanja podjetij s tujimi partnerji in zvišati stopnjo internacionalizacije podjetij.
Cilj javnega razpisa:
Cilj javnega razpisa je podpreti vsaj 50 podjetij pri njihovih individualnih predstavitvah na sejmih v tujini.
Pogoji za sodelovanje:
Do sredstev po tem razpisu so upravičene pravne osebe, ki se ukvarjajo z gospodarsko dejavnostjo v Republiki Sloveniji ali fizične osebe, ki se ukvarjajo z gospodarsko dejavnostjo v Republiki Sloveniji in ki prvič vstopajo na tuji trg ali pa širijo in diverzificirajo poslovanje na tujem trgu.
Več o pogojih
Vrednost javnega razpisa:
Okvirna skupna višina sredstev, ki je na razpolago za izvedbo predmeta tega javnega razpisa znaša 400.000,00 EUR.
Način prijave:
Javni razpis bo odprt do vkljucno 31.07. 2015 do 13.00 ure.
Ce se vloga pošlje priporoceno po pošti, se za dan, ko je SPIRIT prejel vlogo, šteje dan oddaje na pošto (poštni žig). Ce se vloga pošlje z navadno pošiljko se za dan, ko je SPIRIT prejel vlogo, šteje dejanski dan prejema in ura prejema vloge.
Vloge so lahko oddane tudi osebno v glavni pisarni SPIRIT na lokaciji Verovškova 60, 1000 Ljubljana (v casu uradnih ur med 9. in 13. uro) do navedenega datuma in ure za oddajo vlog.
Predlagatelji morajo oddati vlogo v enem (1) izvodu.
Obravnavane bodo samo pravocasne vloge, vloge, ki ne bodo prispele pravocasno, bodo zaprte vrnjene predlagateljem.
Vloga mora biti v zaprti ovojnici, ki je opremljena z obrazcem št. 6 » Naslovnica za ovojnico«
Vloga mora biti pripravljena v slovenskem jeziku in skladno z dolocili tega javnega razpisa, razpisne dokumentacije in navodili na obrazcih.
Dodatne informacije:
Vprašanja v zvezi z javnim razpisom se posredujejo izključno v elektronski obliki na naslov: sejmi@spiritslovenia.si s pripisom »JR Sofinanciranje individualnih nastopov podjetij na mednarodnih sejmih v tujini - vprašanje«. Vprašanja morajo na zgornji elektronski naslov prispeti najpozneje do vključno 27. 7. 2015. SPIRIT Slovenija ni dolžan posredovati odgovora, če iz elektronskega sporočila pošiljatelja ni razvidnega zahtevanega pripisa. SPIRIT Slovenija bo na spletnem naslovu: www.spiritslovenia.si objavil odgovore na vprašanja v roku treh delovnih dni po prejemu vprašanja, pod pogojem, da je bilo vprašanje posredovano pravočasno. Odgovori na vprašanja so sestavni del javnega razpisa in razpisne dokumentacije.
Razpisna dokumentacija:
Razpisna dokumentacija je na voljo na spletnem naslovu: www.spiritslovenia.si ali na naslovu: SPIRIT Slovenija, javna agencija, Dimičeva ulica 13, 1000 Ljubljana, vsak delovnik med 9. in 13. uro. Razpisna dokumentacija se lahko posreduje tudi po elektronski pošti na osnovi zahteve, podane na elektronski naslov: sejmi@spiritslovenia.si, s pripisom »JR Sofinanciranje individualnih nastopov podjetij na mednarodnih sejmih v tujini - razpisna dokumentacija«. SPIRIT Slovenija ni dolžan posredovati razpisne dokumentacije, če iz elektronskega sporočila pošiljatelja ni razvidnega zahtevanega pripisa.
Socialno podjetništvo
5.10 Evropska unija in financiranje socialnega podjetništva v prihodnosti
Prepričanje Evropske unije je, da je treba socialnim podjetjem omogočiti, da v isti meri koristijo prednosti enotnega evropskega trga kot ostala podjetja. To velja zlasti za velika podjetja, ki se lahko širijo med kontinenti ali zgolj med državami. Vendar pa tudi za mala socialna podjetja, ki so navadno dejavna samo na lokalni ravni, veljajo pravila enotnega trga o bančništvu, dostopu do strukturnih skladov ali izvajanju pravil o javnem naročanju.
Socialna podjetja težko najdejo zlasti finančna sredstva, višina teh pa je odvisna od njihove stopnje razvoja (idejna podpora, razvoj pilotnih projektov ali prototipov, širitev v velikem obsegu). Zaradi omejitev pri prerazporeditvi dobička ali zaposlovanju ogroženih oseb imajo kreditodajalci ali potencialni investitorji pogosto občutek, da so ta podjetja bolj tvegana in manj dobičkonosna. Socialna podjetja pogosteje pestijo težave zaradi nepopolnosti na finančnih trgih (razdrobljenost, pomanjkanje vseevropskih platform za kredite itn.). Zaradi tega investitorji ne poznajo dovolj dobro družbenih učinkov nekaterih skladov za solidarnostne naložbe. Tudi dostop do javnih sredstev še vedno pogosto otežujejo preveč togi ali preveč birokratski sistemi. Socialna podjetja imajo npr. težave pri dostopu do strukturnih skladov, če upravni organi financirajo samo kratkoročne projekte. Tako na nacionalni kot tudi na evropski ravni so programi zaradi njihovega ogromnega števila za mala podjetja le težko dostopni.
Zato Evropska komisija meni, da je sistem financiranja za socialna podjetja v primerjavi s sistemom drugih podjetij premalo razvit. Vedno več investitorjev želi poleg finančnega dobička podpirati tudi dolgoročne cilje splošnega interesa naložb ter tako doseči tudi socialne in okoljske rezultate. Poleg socialno odgovornih naložb, za katere sporočilo o družbeni odgovornosti podjetij že vsebuje ustrezne predloge, bi evropski instrument, ki bi podpiral financiranje socialnih podjetij, zasebne in javne akterje spodbujal, da bi s kapitalsko udeležbo ali posojili povečali svoje naložbe v ta podjetja. Obenem naj bi Evropski investicijski sklad, in znotraj njega skupina Evropska investicijska banka, uvedel evropski instrument za lastniški kapital (ESIEF10) za naložbe v socialno usmerjene sklade. Za številna socialna podjetja je dostop do kreditov pogoj za njihovo ustanovitev in razvoj. Ker pa so slabo poznana ali pa veljajo za tvegana, še težje najdejo potrebna sredstva kot MSP.
Ključni ukrep št. 1
Na podlagi Akta o enotnem trgu vzpostavitvi evropski regulativni okvir za sklade za financiranje socialnega podjetništva, ki naj bi socialnim podjetjem zagotavljal lažji dostop do finančnih trgov.
Ključni ukrep št. 2
Olajševati dostop do mikrokreditov v okviru evropskega mikrofinančnega instrumenta Progress ter ta instrument razviti z okrepitvijo institucionalnih zmogljivosti v okviru programa Evropske unije za socialne spremembe in družbene inovacije za obdobje 2014–202011 ter bolje analizirati, spodbujati in olajšati pravno in institucionalno okolje mikrokeditov.
Evropska komisija želi države članice spodbuditi, da pripravijo obsežnejše in učinkovitejše podporne ukrepe, da bi se evropska sredstva črpala za potrebe razvoja socialnega podjetništva Temu sta namenjena zlasti dva ukrepa:
Ključni ukrep št. 3
Uvedba evropskega finančnega instrumenta s sredstvi v višini 90 milijonov evrov ter tako socialnim podjetjem z naložbami v sklade za solidarnostne naložbe, instrumenti za lastni kapital in financiranje dolga zagotoviti lažji dostop do finančnih sredstev za ustanovitev, razvoj in širitev.
Ključni ukrep št. 4
Komisija je predlagala, da se od leta 2014 v uredbe o Evropskem skladu za razvoj podeželja in evropskih strukturnih skladih uvede prednost za naložbe v socialna podjetja, da se zanje ustvari jasna pravna podlaga ter se državam članicam in regijam tako omogoči, da v programe strukturnih skladov in Evropskega sklada za razvoj podeželja v obdobju 2014–2020 vključijo usmerjene ukrepe.
Financiranje podjetij v prihodnji evropski finančni persektivi 24. junij 2013 - V prihodnji finančni perspektivi bo Evropska Unija podpori inovativnih podjetij namenila še več proračuna kot do sedaj, pogoji in merila za pridobitev financiranja podjetij pa se bodo dvignili. Usmeritev bo predvsem v zaposlovanje mladih kadrov v visokotehnoloških in izvozno usmerjenih podjetjih. V Valenciji smo se udeležili konference o financiranju podjetij v obdobju od leta 2014 do 2020 in se seznanili z najboljšimi praksami s področja podpore podjetjem. Razvojni center Srca Slovenije je partner pri evropskem projektu Young SMEs, v okviru katerega so bile v juniju na konferenci predstavljene dobre prakse financiranja inovativnih podjetniških projektov, energetskih sanacij podjetij in ugodnega kreditiranja in garancij na kredite mladih podjetij.
Seminarja o financiranju podjetij za obdobje 2014 – 2020 se je v Valenciji udeležilo mnogo podjetnikov
V okviru delovnega obiska v Španiji so partnerji projekta Young SMEs obiskali tudi univerzitetni tehnološki park Mesto inovacij, v katerem deluje 27 raziskovalnih oddelkov in laboratorijev Politehnične univerze iz Valencije in 22 podjetij. Skupno je v Mestu inovacij 2200 visoko izobraženega kadra. Sodelovanje med podjetji in univerzo se krepi s progresivno lestvico padanja cene najemnine za prostore, ki so v prvi stopnji najvišji v celotni Valencii (15 EUR/m2), s sodelovanjem in zaposlovanjem mladih raziskovalcev iz univerze pa se ceno pa lahko pridejo na minimalno najemnino, ki krije le osnovne stroške z objektom. S tem se podjetja spodbuja k sodelovanju z univerzo (uvajanje najnovejših tehnoloških izdelkov), na drugi strani pa se univerzitenih raziskovalni oddelki usmerjajo k aplikativnosti njihovih raziskav. Gradnja objekta je bila v celoti sofinancirana iz evropskih strukturnih skladov.
V Mestu inovacij v Valenciji ima sedež tudi 22 podjetij, od katerih jih je kar 16 spin-off
#Posojadenarjaposojilakreditihitrikrediti #Posojilaposojadenarjakreditihitrikrediti #KREDITIZAPODJETJA05142012postedbytadej #STRUKTURIRANOFINANCIRANJENatisniVokvirustr #FinanciranjeposlovanjaKopridobivanjesredstev #Posojilaposojadenarposojadenarjafinančni #Posojadenarjafizičnimosebamrednozaposlenimo #Posojadenarjaposojilafinančnivirigotovina #5532264000AVTOHIŠARAJBARdooUlicaMiklošaKu #ObveznostidodobaviteljevPlačiloobveznostizz #KreditizaspDobrabilancaKreditizapodje #KREDITIINKREDITIRANJETERPOSOJILAZAMIKROINM #AbankaBankaKoperDeželnaBankaGorenjskabanka #Subvencijezazagoninovativnihpodjetij #ABANKAVIPAddKratkoronikreditBANKACELJEd #KajjelastniozlastniškikapitalKakšnesopre #NLBbanka #denar #POSOJADENARJAKREDITIZAPRAVNEINREDNOZAPOSLE #finančnivirizapodjetja #Posojadenarjapravnimosebamkipotrebujejolikv #DOLŽNIŠKIVIRIFINANCIRANJARAZVOJAINRASTIPODJE #Slovenskebankeinkreditiranjeozpridobivanjek #krediti
Comments