POSOJA DENARJA IN KREDITI ZA PODJETJA TER POSAMEZNIKE, KI SO REDNO ZAPOSLENI
- Posoja denarja in posojila za podjetja ter
- Jan 8, 2016
- Branje traja 9 min
Posoja denarja in posojila za posameznike ter podjetja, ki ne dobijo na banki kredita oz. posojila. Obvezno je zavarovanje, mimo tega ne bo šlo. Tako da vsi, ki ste bili na banki zavrnjeni, pošljite nam isto dokumentacijo in predlog zavarovanja. Na osnovi tega bo nato presojeno vaše povpraševanje in bilo ugotovljeno, da li boste prejeli posojilo oz. kredit ali ne.
Za več info pošljite povpraševanje na posodimdenartakoj@gmail.com

Na voljo svež kapital za financiranje start-up podjetij!
Financiranje likvidnosti poslovanja podjetja
Zagonski subvenciji P2 v višini 74.000 evrov se pridružujeta 50.000 evrov konvertibilnega posojila in 200.000 evrov lastniške investicije
(Ljubljana, 23.6.2014) Slovenski podjetniški sklad bo, v sodelovanju z Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo ter Iniciativo Start:up Slovenija, objavil dva razpisa SPS SK50 in SK200 za podporo razvoja start-up podjetij v skupni višini 2,4 milijona evrov za leto 2014 s katerima bo podprl do 27 inovativnih globalno usmerjenih podjetij. Prvi razpis SK50 je bil objavljen že v petek, 20.6.2014.
Poleg svežega kapitala bo za prejemnike investicije na voljo tudi intenziven izobraževalni program, primerljiv s programom najboljših svetovnih pospeševalnikov. Med 2. in 5. septembrom 2014 bodo v Ljubljani, Mariboru, Celju in Novi Gorici potekali t.i. roadshowi, na katerih bosta podrobno predstavljena oba razpisa, hkrati pa bodo potekala osebna svetovanja pri pripravi vlog. Vse informacije bodo objavljene na spletni stani www.startup.si. Rok za predložitev vlog na Sklad je 10.10.2014.
Slovenski podjetniški sklad je v sodelovanju z Iniciativo Start:up Slovenija zaznal pomanjkanje kapitala v semenski fazi in posledično množično odhajanje start-up podjetij v tujino. Hitra globalna rast inovativnih podjetij je kapitalsko izjemno zahtevna in tako se bo z novimi sredstvi, ki bodo kmalu na voljo, zapolnila vrzel v financiranju, predvsem v fazi, kjer podjetja še niso zrela ne za sklade tveganega kapitala, ne za kredite pri bankah.
Po konceptu t.i. dvojčkov (financiranje in vsebinska podpora) bodo vsi prejemniki sredstev deležni tudi intenzivnega programa izobraževanja, s čimer se bo dodatno pospešilo njihovo rast in razvoj. Intenziven izobraževalni in mentorski program je poleg finančne podpore eden glavnih razlogov zakaj mlada podjetja odhajajo v tujino. S tem namenom se je za oba finančna produkta pripravil globalno konkurenčni program, prek katerih dobijo mlada podjetja ustrezna sodobna znanja, mrežo poznanstev, aktivno delo na razvoju podjetja ter drugo vsebinsko mehko pomoč, ki zmanjša tveganje propada podjetja.
Vsebinski podporni program se bo izvajal z najboljšimi domačimi in tujimi izvajalci (CEED Slovenia, Hekovnik, 30Lean, itd.), zasebnimi investitorji ter start-up mentorji. Kot mentorji bodo v obeh programih sodelovali najboljši slovenski start-up podjetniki, kot so Miha Mikek, Andraž Tori, Andraž Logar, Davorin Gabrovec, Aleš Špetič, Gregor Rebolj, Jugoslav Petkovič in drugi.
Prvi razpis, t.i. SK 50, je namenjen start-up podjetjem v čisti semenski fazi (faza razvoja poslovne ideje). V okviru razpisa se bodo podjetja potegovala za konvertibilno posojilo v višini 50.000 evrov. Spremljajoči program bo osredotočen na sodobne metodologije gradnje podjetij po t.i. vitkih metodologijah, ki jih bo vodil do čim hitrejše potrditve vrednosti inovativne ideje na trgu. Celoten vsebinski program bo potekal v okviru Start:up Geek House podjetniškega pospeševalnika. Več podrobnosti je na voljo na povezavi: www.geekhouse.si.
Drugi razpis, t.i. SK 200, bo namenjen podjetjem, ki so že dokazala vrednost na trgu oziroma že imajo stranke za svoj inovativen produkt in obenem potrebujejo dodaten kapital za hitro globalno rast. Njim bo na voljo lastniški vložek v višini 200.000 evrov, ki ga bo izvedel sklad neposredno kot investitor pod pogojem, da v podjetje vstopa tudi zasebni vlagatelj. Tudi ta podjetja bodo vključena v spremljevalno-mentorski program, ki pa bo osredotočen na pomoč podjetnikom pri profesionalni organizaciji podjetja ter širjenju na tuje trge. V sklopu programa se bo podjetjem pomagalo tudi do potencialnega novega kroga investicij s strani domačih in tujih skladov tveganega kapitala.
Vsebinski program in podpora podjetjem, ki bodo prejela SK 200, bo potekal prek Go:Global Slovenia podjetniškega pospeševalnika. Vse informacije bodo objavljene po objavi razpisa na povezavi: www.goglobal.si
Dolgoročna vizija nove ponudbe je tako spodbuda in podpora domačim podjetniškim talentom, kot tudi pritegnitev mednarodnih podjetniških talentov v Slovenijo in izgradnja Slovenije kot prepoznavnega mednarodnega podjetniškega vozlišča.
Skupaj z že obstoječim produktom P2, v okviru katerega se prek razpisa razdeljuje zagonske subvencije za prva tri leta v višini do 74.000 evrov in v katerem Slovenski podjetniški sklad že sodeluje z Iniciativo Start:up Slovenija, bo tako za posamezno inovativno start-up podjetja na voljo tudi do 324.000 evrov semenskega kapitala.
MNOŽIČNO FINANCIRANJE – NOVA DOBA ZA FINANCIRANJE START-UP PODJETIJ
Avtorica: Ana Kolenc
Danae Ringelmann, soustanoviteljica platforme Indiegogo je navdušena nad novostmi, ki se po posredovanju SEC uvajajo na področju množičnega financiranja (v nadaljevanju: MNOF).
Pri Indiegogo, ki je eden izmed pionirjev v svetu množičnega financiranja, so izrazili zadovoljstvo nad nedavno sprejetimi pravnimi predlogi, ki jih je SEC predložila za spremembo določb o množičnem financiranju, kot ga ureja “J.O.B.S act” iz leta 2012. Težko pričakovana pravila, ki so nastajala in se oblikovala leto in pol, so prinesla odločilne spremembe za investicijsko množično financiranje. Po tržnih raziskavah Massolution, bo omenjena ureditev povečala MNOF industrijo za več kot 5 milijard $ na področju novoustanovljenih podjetji in kreativnih projektov samo v enem letu.
Najpomembnejši doprinos spremembe zakonodaje je ta, da je sedaj malim podjetjem omogočeno lastniško/investicijsko financiranje do višine 1.000.000,00 $ na letni ravni s strani nepoučenih vlagateljev in to brez posledic in stroškov, ki jih zahteva tradicionalna javna ponudba finančnih instrumentov. Podjetja lahko ta pravila uporabljajo obenem z drugimi načini zaprtih oz. zasebnih investicij za zbiranje kapitala.
Bolj pošten in učinkovit način zbiranja finančnih sredstev, ki ga prinašajo novosti investicijskega MNOF, bo vsekakor zagnal malo gospodarstvo. Pozitivno je tudi to, da je SEC pri svojih predlogih upoštevala nasvete in mnenja širše javnosti. Novo sprejeta pravila vzpostavljajo dobro ravnotežje, ki znotraj okvirov zakona na eni strani zagotavlja transparentne in jasne omejitve, po drugi pa omogoča opolnomočenje MNOF platform za uspešen razvoj inovacij in najboljših praks. Pri Indiegogo se je izkazalo, da je različna tveganja za goljufije mogoče zmanjšati z odprto platformo, ki podpira prosto komunikacijo in obenem vzpostavlja trajno spremljanje možnosti pojava goljufij in nepravilnosti s pomočjo algoritmov za odkrivanje odklonov in z uporabo različnih avtomatiziranih procesov.
Vlagateljem nova pravila nudijo zaščito pred goljufijami tudi tako, da predlog uvaja omejitev glede najvišje dovoljenega števila investitorjev, prav tako od podjetij zahteva, da razkrijejo določene informacije, kot so splošno sprejeti računovodski izkazi, informacije o vodilnih v podjetju, natančna lastniška struktura in kvalitetno izdelan poslovni načrt. Posamezniki z neto letnim dohodkom manj kot 100.000,00 $ lahko vložijo do največ 5% njihovega letnega dohodka, tisti z višjimi dohodki pa lahko vložijo do največ 10%.
SEC pri novih pravilih ne opredeljuje načinov, kako nove določbe zagotoviti in tako platformam na tem področju pušča svobodne roke. Sprememba predstavlja pot k demokratizaciji financiranja start-up podjetji in MSP ter ustvarja enake možnosti podjetnikov za preizkušanje in ocenjevanje njihovih poslovnih idej in konceptov.
Danae Ringelmann meni, da je to zgodovinski trenutek za investicijsko MNOF. Vse skupaj dokazuje, da je mogoče dosegati veliko več, če se ljudem zagotovi ustrezne možnosti za uspeh. Kot ustanoviteljica ene izmed največjih svetovnih MNOF platform, ki pomaga ljudem zbirati sredstva za uresničevanje tistega, kar jim pomeni največ, z veseljem zaključi, da so z uvedbo opisanih sprememb sedaj te možnosti še večje.
Subvencije za zagon inovativnih podjetij
RAZPIS OBJAVLJEN !
P2 R - Spodbude za zagon podjetij v problemskih območjih z visoko brezposelnostjo v letu 2015
Sklad želi z razpisom spodbuditi zagon novoustanovljenih podjetij s sedežem v problemskih območjih z visoko brezposelnostjo. S podporo se izboljša poslovanje in realizacija razvojnih potencialov z namenom zniževanja stopnje umrljivosti v začetnem obdobju poslovanja ter izboljša lastna konkurenčnost na domačih in tujih trgih.
ROK za prijavo na P2 R: 31.03.2015
Skupaj razpisana sredstva: 1,480.000 EUR
Maksimalna višina subvencije za podjetje: 20.000 EUR
Vlagatelji po tem razpisu so podjetja, ki imajo sedež podjetja na enem izmed naslednjih problemskih območij z visoko brezposelnostjo:
- območja občin Pomurske regije (Apače, Beltinci, Cankova, Črenšovci, Dobrovnik, Gornja Radgona, Gornji Petrovci, Grad, Hodoš, Kobilje, Križevci, Kuzma, Lendava, Ljutomer, Moravske Toplice, Murska Sobota, Odranci, Puconci, Radenci, Razkrižje, Rogašovci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Šalovci, Tišina, Turnišče, Velika Polana in Veržej) in občine Sveti Tomaž, Ormož in Središče ob Dravi,
- območja občin Pokolpja (Kočevje, Loški Potok, Osilnica, Kostel, Črnomelj, Semič in Metlika),
- območja občin Maribora s širšo okolico (Mestna občina Maribor, Hoče – Slivnica, Kungota, Pesnica, Ruše, Selnica ob Dravi, Ribnica na Pohorju, Podvelka in Radlje ob Dravi),
- območja občin Hrastnik, Radeče in Trbovlje,
in so bila registrirana od 1.1.2013 do 27.3.2015 (upošteva se datum registracije podjetja).
V kolikor je vlagatelj v letu 2015 spremenil sedež podjetja mora podati utemeljitev spremembe sedeža podjetja. Upravičenec mora po prejemu subvencije ohraniti sedež podjetja in dejavnost podjetja na problemskem območju najmanj do 31.12.2016.
Upravičeni stroški morajo biti neposredno povezani s posameznim podprtim projektom. Upravičeni stroški so:
- stroški materialnih naložb (nakup opreme) in nematerialnih naložb (nakup programske opreme),
- obratni stroški (nakup materiala in blaga, stroški promocije, tržnih raziskav, mentorskih storitev, bančne, računovodske in pravne storitve),
- stroški najema opreme in najema poslovnih prostorov, v kolikor so ti namenjeni trgovski ali storitveni dejavnosti in je pomembna bližina lokacije potencialnim kupcem / strankam (npr. najem poslovnih prostorov v mestnem središču), do skupne višine največ 2.000,00 EUR,
- prispevki iz osebnega dohodka in prispevki na osebni dohodek, minimalni prispevki za s.p., za enega na novo zaposlenega od 1.3.2015 do 30.9.2015,
- nakup enega novega kombiniranega vozila za potrebe opravljanja dejavnosti v višini največ do 4.000,00 EUR.
Obdobje upravičenih stroškov: 01.01.2014 - 30.09.2015
Več informacij: Slovenski podjetniški sklad
RAZPIS OBJAVLJEN !
P2 A - subvencije za zagon inovativnih podjetij
Slovenski podjetniški sklad je v petek, 13.03.2015 (URL RS št. 17/2015) ponudil novim podjetjemspodbude za zagon inovativnih podjetij (ciljna skupina P2A) do višine 12.000 EUR, ki so namenjene spodbujanju ustanovitve in zagona inovativnih, tehnološko naravnanih podjetij. Izbrana podjetja bodo predvidoma imela možnost pridobiti še do 42.000 EUR zagonskih spodbud prihodnje leto v dveh zaporednih tranšah (ciljna skupina P2B).
ROK za prijavo na tekmovanje Start up: 20.3.2015
ROK za prijavo na P2 A: 21.04.2015
Skupaj razpisana sredstva P2A: 480.000 EUR
Prejemniki financiranja: Na razpis se lahko prijavijo mikro, mala in srednje velika podjetja (v nadaljevanju MSP), ki se kot pravna ali fizična oseba, ukvarja z gospodarsko dejavnostjo in so organizirana kot gospodarske družbe, samostojni podjetniki posamezniki, zadruge ali zavodi. Upravičenci po odobritvi so podjetja, ki so se registrirala med 1.1.2014 in 28.2.2015.
Namen financiranja: Produkt P2A je namenjen start up podjetjem (podjetjem mlajšim od 14 mesecev) za sofinanciranje ustanovitve in zagona inovativnega in tehnološko naravnanega podjetja ter za hitrejši razvoj novih idej podjetnih posameznikov in skupin v tržno uspešne podjeme.
Oblika financiranja: Subvencija
Višina financiranja: do 12.000 EUR/podjetje za razvoj podjetja in uspešen prenos razvojnih idej podjetnih posameznikov in skupin v tržno uspešne podjeme in ustvarjanje novih inovativno naravnanih podjetij s potencialom rasti. Izbrana podjetja pa bodo imela možnost pridobiti še do 42.000 EUR subvencije v dveh tranšah po razpisu P2B v prihodnjem letu.
Pogoj za kandidaturo na javnem razpisu: udeležba v okviru pred-selekcijskega postopka tekmovanja Start:up Slovenija 2015, kjer lahko podjetje pridobi v okviru DEMO dneva 40 točk za potrebe tega razpisa.
SPS »dvojček«: podjetja so poleg finančnih sredstev deležna tudi vsebinske podpore v obliki različnih mentorskih programov in usposabljanj.
Več informacij Slovenski podjetniški sklad
RAZPIS OBJAVLJEN!
Naziv razpisa:
7. javni razpis za sofinanciranje začetnih investicij podjetij in ustvarjanje novih delovnih mest na območju izvajanja zakona o razvojni podpori Pomurski regiji v obdobju 2010 - 2015
Datum objave: 27.02.2015
Rok za oddajo: 26.03.2015 do 12.00 ure
Višina sredstev: 2 mio EUR
Višina sofinaciranja: max 45%
Predmet razpisa
Predmet javnega razpisa je sofinanciranje investicij v osnovna sredstva pri postavitvi novega proizvodnega obrata, širitvi obstoječega obrata ali začetku nove dejavnosti, ki pomeni temeljito spremembo proizvoda ali proizvodnega procesa v obstoječem proizvodnem obratu (s pomočjo racionalizacije, diverzifikacije ali modernizacije) ter ustvarjanja novih delovnih mest povezanih z začetno investicijo.
Upravičeno območje
Investicija se mora izvajati na območju občin Apače, Beltinci, Cankova, Črenšovci, Dobrovnik, Gornja Radgona, Gornji Petrovci, Grad, Hodoš, Kobilje, Križevci, Kuzma, Lendava, Ljutomer, Moravske Toplice, Murska Sobota, Odranci, Ormož, Puconci, Radenci, Razkrižje, Rogašovci, Središče ob Dravi, Sveti Jurij, Sveti Tomaž, Šalovci, Tišina, Turnišče, Velika Polana ali Veržej.
Višina investicije
Prijavitelji lahko oddajo vlogo za posamezen sklop javnega razpisa, odvisno od višine investicije. Za sofinanciranje investicij v okviru sklopa A, morajo celotni skupni stroški investicije (vključno z vsemi davki) znašati najmanj 27.111,00 evrov oziroma največ 135.556,00 evrov, za sofinanciranje investicije v okviru sklopa B pa najmanj 135.557,00 evra (vključno z vsemi davki).
Višina sofinanciranja upravičenih stroškov začetnih investicij mora biti:
- za sklop A; najmanj 10.000,00 evrov. Najvišji znesek sofinanciranja je lahko največ 50.000,00 evrov.
- za sklop B; najmanj 50.000,01evrov. Najvišji znesek sofinanciranja je lahko največ 500.000,00 evrov.
Višina sofinanciranja glede na velikost podjetij
- 45 % vrednosti upravičenih stroškov za mikro in mala podjetja
- 35% vrednosti upravičenih stroškov za srednja podjetja
- 25% vrednosti upravičenih stroškov za velika podjetja
Upravičeni stroški
- nakup strojev in opreme,
- nakup nematerialnih naložb, ki pomenijo prenos tehnologije z nakupom patentiranih pravic, licenc, know-howa in nepatentiranega tehničnega znanja, pod pogojem, da se uporabljajo na območju izvajanja razpisa,
- gradbena-obrtniška-inštalacijska dela,
- nakup objektov in zemljišč
Obdobje upravičenosti
Upravičeni stroški so od oddaje vloge na ta javni razpis do dneva, ko je bil poslan zahtevek za izplačilo na MGRT.
Obdobje za porabo sredstev
MGRT bo sofinanciral le upravičene stroške nastale od oddaje vloge na ta javni razpis do najkasneje 23.10.2015 za pogodbeno dogovovrjeno sofinanciranje v letu 2015. Odobrena vendar neporabljena sredstva se iz leta 2015 ne morejo prenašati v naslednja leta!
Več informacij MGRT